Село Тальянки –центр сільської ради, знаходиться  в адмінмежах Тальянківської сільської ради.                                            Село Тальянки розташоване за 15 кілометрів від районного центру та 17 км від залізничної станції Тальне . Загальна площа земель, які входять до адміністративно-територіальної одиниці - 3903га .В селі  налічується 599 житлових одиниць    в яких  проживає 1085 осіб населення.

                 В адмінмежах  села  знаходилось найбільше поселення Трипільської культури  в світі- біля 400 гектарів ( ІУ-ІІІ  тисячоліття до нашої єри ).

                 Село Тальянки засноване в ХУІІ столітті . В основі своєї назви село має древньослов׳янське слово „таль” .Щодо назви села є дві версії:  перша - розташоване по обох берегах річки Тальянки ( в минулому Тальна),яка бере тут ледь помітний виток.

друга – розповідають, що по шляху ,який  перетинає теперішнє  село ,того часу турки  та кримські татари робили набіги, переводили велику кількість військ і полонених людей. Для відпочинку через кожні 15 кілометрів відводили спеціальні місця і називали їх  „тальнами”. Можливо від цього слова і пішла назва села Тальянки.

                   Вперше в документах село Тальянки згадується в 1763 році. В цьому

році в центрі села була заснована церква. А пізніше було побудовано  келії для монахів Свято-Троїцького  монастиря.

                   В 1921 році в  приміщенні колишнього монастиря було відкрито

Тальянківську агрошколу, а в 1929 році  агрошколу було перейменовано в Тальянківський технікум.

                   В селі  після революції були організовані  ТСОЗи, на основі яких в 1929-30 роках було створено 3 великих колгоспи: „Перемога, ”Перше травня” та Імені Петровського.

                   В  Великій Вітчизняній війні  брали участь 311 односельчан, з  них

156 осіб  полягли смертю хоробрих.,131 удостоєні державних нагород.

                   За роки фашиської окупації (31.07.1941 – 09.03.1944 років вивезено на примусові роботи до Німеччини 179 юнаків та дівчат села,закатовано 11 односельців.

                   В 1968 році було об׳єднаноколгоспи та Тальянківський технікум  в Тальянківський радгосп-технікум, який проіснував до 1998 року і був реорганізований в Тальянківський  державний аграрний технікум. В 2005 році Тальянківський державний аграрний технікум було реорганізовано  шляхом приєднання в Тальянківський технікум Уманського державного аграрного університету.

                  За роки радянської влади  за  рекордні показники  у вирощуванні сільськогосподарських культур та тварин багато тальянківців нагороджено урядовими нагородами : ланкову Гоняну Ольгу Іванівну нагороджено Орденом Леніна, доярку Мольдерф  Тамару Іванівну, агронома Мельниченка Василя Йосиповича , комбайнера Олійника Олександра Йосиповича нарогоджено орденами „Знак пошани „ інженера-Лисого Леоніда Мусійовича - орденом Трудового Червоного прапора.

                  Не мало проживає в селі славних родин:

 Майже півстоліття проживають в парі сім׳я Мельниченків Василя Йосиповича та Марії Микитівни,сім׳я Мольдерфів  Петра  Пантелеймоновича та Тамари Іванівни .     

         На території села  є загально - освітня середня школа ,дитячий садок, медична амбулаторія ,аптека ,сім торгових точок приватних підприємців, які забезпечують населення продуктовими , промисловими  та господарськими товарами ,Тальянківський технікум Уманського ДАУ . Функціонують фермерські господарства „Оберіг”,  ”Мальованих „ та сільськогосподарське підприємство КСП „Тальянки - Трипілля” .Орендують землі державної власності та земельні частки (паї)  ТОВ „Айова „ та ВАТ „Промінь „ .Також в селі  є діюча Свято-Покровська церква.